Parapety granitowe

Parapety granitowe są stylowym wykończeniem wnętrz i mogą być stosowane zarówno w domu, jak i poza nim. Cechują się wysoką trwałością i przez długie lata prezentują się wyśmienicie. Kupując parapet granitowy iGranit wybierasz sprawdzone rozwiązanie, które będzie zachwycać przez długie lata i świetnie skomponuje się z otoczeniem.

Dowiedz się więcej na temat naszych produktów z granitu

Granit – kamień na miarę Twoich potrzeb


Granit powstał przed milionami lat w wyniku zastygnięcia magmy. Jest skałą głębinową o charakterystycznym wyglądzie, choć występuje w kilku wersjach kolorystycznych. W Polsce pozyskuje się go na południu i północnym wschodzie – my wydobywamy go lokalnie w Kopalni Granitu w Strzegomiu.

Ten budulec cechuje się wyjątkową wytrzymałością, dlatego stosuje się go powszechnie zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Jest odporny na warunki atmosferyczne, dlatego nie niszczy się pod wpływem deszczu, śniegu, wiatru czy mrozu i ciągle wygląda efektownie. Trudno jest też go zarysować czy doprowadzić do pęknięcia. Znajduje zastosowanie na wszystkich etapach prac budowlanych. Można z niego wyprodukować estetyczny blat kuchenny, zabezpieczyć nim skargę, stworzyć podmurówkę czy wybrukować podjazd. Popularnym rozwiązaniem są parapety granitowe wewnętrzne i zewnętrzne, które świetnie komponują się z roślinnością i przywodzą na myśl naturalne, surowe krajobrazu, jednocześnie gwarantując trwałość na wiele lat. Takie parapety są świetną inwestycją – nie wymagają dodatkowej konserwacji i zachowują elegancki wygląd przez długi czas, dlatego nie trzeba ich regularnie wymieniać. Możemy się o tym przekonać na własne oczy, przyglądając się elementom wykonanym z granitu w zabytkowych posiadłościach, gdzie mimo upływu setek lat nadal przyciągają wzrok i są eleganckie. Sprawdź parapety granitowe iGranit.

 

Sprawdź naszą ofertę produktów z granitu

Parapet z granitu, czyli stylowe wykończenie

Podczas budowy i wykańczania domu łatwo można pominąć rolę parapetu i wybrać najprostszy, nieprzyciągający wzroku model. Innym rozwiązaniem jest postawienie na efektowne wykończenie wnętrza, którego elementem może być granitowy parapet. Zdaje się, że parapet jest drobiazgiem w skali całego domu, ale właśnie takie drobiazgi składają się na spójną kompozycję. Oprócz tego, że granit na parapety doskonale wytrzyma ciężar licznych doniczek z kwiatami, jeśli zastosujesz szerszy parapet możesz uzyskać wspaniałe miejsce do siedzenia lub pracy. Możliwości są ogromne, a wszystko to gwarantuje wytrzymałość i odporność granitu.


Dowiedz się więcej na temat naszych produktów z granitu

Parapety granitowe zewnętrzne i wewnętrzne

Zamówienie parapetów granitowych w iGranit jest banalnie proste i wygodne! Najpierw wybierz kolor parapetu. Wykonujemy parapety granitowe zewnętrzne i wewnętrzne w trzech wersjach kolorystycznych – szarej, szaro-rudej i czarnej. Jeśli nie jesteś pewny, w którym wydaniu granit będzie najbardziej pasować do Twojego wnętrza, służymy radą. Zapraszamy też do obejrzenia naszych parapetów na żywo w Strzegomiu i w Łodzi, gdzie prezentujemy nasze produkty i zapewniamy kompleksowe wsparcie w wyborze.

Oferujemy parapety:

  • z granitu polerowanego - jest gładki, śliski i daje efekt mokrego kamienia, 
  • z granitu płomieniowanego - jest szorstki,
  • z granitu szczotkowanego - bardziej chropowaty i ma wyrazistą strukturę.

Parapety produkujemy z bloków sięgających długością nawet trzech metrów, dlatego możesz być pewny, że znajdzie się taki, który idealnie sprawdzi się pod Twoim oknem. Szerokość ustalamy indywidualnie. Produkujemy zarówno parapety wewnętrzne granitowe, jak i parapety zewnętrzne granitowe.

Dowiedz się więcej na temat naszych produktów z granitu

Parapety granitowe


Dowiedz się więcej na temat naszych produktów z granitu

Parapety iGranit –eleganckie dopełnienie wnętrz i elewacji

Produkujemy parapety tak, by były nie tylko obowiązkowym elementem okna, ale także eleganckim dodatkiem, który przyciąga wzrok i świadczy o dobrym guście. Wiemy, jak realizować takie zamówienia, bo przemawia za nami długoletnie doświadczenie w branży i przede wszystkim pasja, z jaką wykonujemy swój zawód. Dla nas to nie tylko parapety, ale i produkt, do którego trzeba podejść z należytą dokładnością i zadbać o każdy szczegół. Rozbudowany park maszynowy pozwala nam na obsługę wielu zleceń każdego dnia, niezależnie od warunków pogodowych, dzięki czemu dotrzymujemy terminów, które traktujemy jak obietnicę daną klientowi. Zapewniamy dostawę pod wskazany adres, która jest sporym udogodnieniem zwłaszcza w przypadku większych dostaw.

Nasze parapety są wyprodukowane tak, by zachować elegancki wygląd przez długie lata i opierać się upływowi czasu. Zapraszamy do kontaktu i składania zamówień – gwarantujemy, że nie ma dla nas wyzwań!

Pamiętaj, że przed zakupem możesz się z nami skontaktować w celu darmowej wyceny – wtedy podamy kwotę na podstawie naszej ceny za m2 parapetu granitowego. Po zamówieniu przystępujemy do pracy. Czas realizacji może się różnić w zależności od mocy przerobowych naszego parku maszynowego, ale gwarantujemy możliwie błyskawiczne i dokładne zarazem wykonanie, ponieważ wiemy, że naszym klientom zależy na jak najszybszym wykończeniu domu, biura lub innej instytucji. Obsługujemy dostawę w systemie door-to-door, co oznacza, że firma przewozowa, z którą współpracujemy, bezpiecznie i szybko dostarczy zamówione przez Ciebie parapety bezpośrednio pod wskazany adres. To wygodne rozwiązanie, bo dzięki temu nie musisz przejmować się dostarczeniem ciężkiego kamienia niezależnie od tego, z której części Polski jesteś.