Schody granitowe

Schody granitowe to uniwersalny i efektowny element zarówno wnętrz, jak i tarasów. Świetnie komponują się z otoczeniem i przez długi okres zachowują nienaganny wygląd. Ponadto są bardzo wytrzymałe i trudno je uszkodzić. Oferujemy schody granitowe wewnętrzne i schody z granitu zewnętrzne o wysokiej jakości i interesującym wyglądzie, tworzone z lokalnie pozyskiwanego w Strzegomiu granitu.

Dowiedz się więcej na temat naszych produktów z granitu

Zalety schodów granitowych – zewnętrznych i wewnętrznych

Jeśli poszukujesz schodów, które nie tylko będą pełnić swoją podstawową funkcję, ale także przyciągać wzrok i robić wrażenie na gościach, schody granitowe są idealnym wyborem dla Ciebie. Są charakterystyczne i nadają wnętrzu lub tarasowi eleganckiego wyrazu, przywodząc też na myśl naturalne, surowe krajobrazy.

Ogromnym atutem schodów granitowych jest ich wytrzymałość. Granit jest odporny na warunki atmosferyczne, więc nie straszny mu deszcz, śnieg, wiatr czy mróz. Poza tym nie ulega zniszczeniu pod wpływem mechanicznym; jest odporny na zarysowania, ścieranie czy inne formy uszkodzeń. Płytki granitowe na schody to wybór na długie lata, podczas których możesz cieszyć się trwałością i estetycznym wyglądem. Właśnie dlatego schody granitowe w nienaruszonej formie możemy zobaczyć w wiekowych zamkach, pałacach i rezydencjach, gdzie skutecznie opierają się upływowi czasu.


Dowiedz się więcej na temat naszych produktów z granitu

Rodzaje powierzchni

Do wyboru mamy trzy rodzaje powierzchni, z których każda ma nieco inne cechy i znajdzie zastosowanie w innych warunkach.

  • Schody granitowe polerowane to najczęściej schody wewnętrzne, bo mają gładką, dość śliską powierzchnię. Charakteryzują się bardzo efektownym wyglądem i wyraźnie widać na nich strukturę.
  • Schody z granitu płomieniowanego są lekko szorstkie, przez co mają właściwości antypoślizgowe i świetnie sprawdzają się na tarasach.
  • Schody z granitu szczotkowanego są bardziej wyraziste w charakterze i mają takie same właściwości jak granit płomieniowany.

Te dwa ostatnie typy to doskonały granit na schody zewnętrzne, ponieważ nawet pod wpływem deszczu nie są śliskie i są bezpieczne dla użytkowników.

Dowiedz się więcej na temat naszych produktów z granitu

Schody granitowe


Dowiedz się więcej na temat naszych produktów z granitu

Szybko i bezpiecznie – jak zamówić i zamontować?

W pierwszej kolejności należy ustalić wymiary i ilość płyt granitowych na schody. Produkujemy płyty w standardowych rozmiarach i na wymiar, dlatego nie musisz się przejmować nietypowym zleceniem. Na tej podstawie możemy dokonać darmowej wyceny. Na pytanie, ile kosztują schody z granitu, nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wiele zależy od rozmiaru i tego, na jakiej wersji kolorystycznej zależy klientowi. Cena schodów granitowych to około 500 złotych za metr kwadratowych. Po zleceniu przystępujemy do pracy. Czas realizacji zależy od mocy przerobowych naszego parku maszynowego, ale zawsze od razu podajemy przybliżony termin, by klient wiedział, na co się przygotować. Dostawą nie musisz się martwić – dzięki długoletniej współpracy z firmami przewozowymi oferujemy transport w niskiej cenie, a jednocześnie bezpieczny i szybki, w systemie door-to-door, czyli pod wskazany przez Ciebie adres.

Montaż jest wyjątkowo prosty – wystarczy nałożyć stopnie granitowe na wcześniej przygotowaną konstrukcję żelbetową lub betonową. Do tego używa się specjalnego kleju. Najczęściej płyty montuje się tak, by nastopnica, czyli górna część, wystawała ponad tę prostopadłą do niej o około dwa centymetry. Można je jednak ustawić też w jednej linii. Jeśli montujesz schody granitowe na zewnątrz, warto pamiętać o zachowaniu niewielkiego spadku w granicach 2%, dzięki któremu swobodnie będzie odpływać woda.

Warto też pamiętać o impregnacji. Schody granitowe nie wymagają specjalnej konserwacji, ale warto je zaimpregnować, by dłużej zachowały świeży wygląd. Granit mocno nasiąka substancjami barwiącymi, a plamy są trudne do usunięcia, dlatego najlepiej go zawczasu zaimpregnować. Ciekawym wyborem są impregnaty dające efekt tak zwanego mokrego kamienia, dzięki którym powierzchnia wydaje się wilgotna. Impregnujemy po uprzednim dokładnym wyczyszczeniu schodów, nanosimy gąbką lub pędzlem równomiernie i dokładnie impregnat, po czym drugą gąbką wycieramy go tak, by nie zaschnął. Schody warto impregnować cyklicznie, co około rok.

Wybierz schody z granitu iGranit – postaw na jakość

Decydując się na płyty granitowe na schody z naszej firmy, stawiasz na jakość i trwałość na długie lata. Nasze schody są łatwe w montażu i impregnacji, dzięki której przez długi czas prezentują się znakomicie. Oferujemy cięcie płyt na wymiar tak, by pasowały do każdego projektu i każdego wnętrza. Płyta granitowa na schody to doskonały wybór, ponieważ w rozsądnej cenie zyskujesz trwałe rozwiązanie, które nie będzie wymagało żadnej konserwacji poza impregnacją, a będzie przyciągać wzrok i wyśmienicie komponować się z otoczeniem. Nasza firma bazuje na zaangażowaniu i pasji, którą łączymy z długoletnim doświadczeniem i najwyższym profesjonalizmem. Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje tak, by nadążać za trendami, jednocześnie prezentując też rozwiązania ponadczasowe i uniwersalne. Obsługa w systemie door-to-door dodatkowo ułatwia całą transakcję i zdejmuje z Twoich barków troskę o bezpieczny transport schodów granitowych.

W razie pytań lub chęci wyceny zapraszamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w zakładce „Kontakt”. Gwarantujemy najwyższą jakość obsługi i dbałość o każdy szczegół.